אודות אילן קצ'נס

אילן קצ'נס הינו המייסד של המיזם החברתי "חלומות מתגשמים", ולו ניסיון עשיר של  למעלה מ-30 שנות ניהול חברות ופעילויות עסקיות בארץ ובעולם. במשך פעילותו העסקית, ניהל תהליכי מיזוג ורכישות של פעילויות עסקיות בשווי של 4 מיליארד ש"ח, כאשר הרכישות והמיזוגים של חברות ועסקים ישראליים, בוצעו עבור חברות ישראליות, ועבור קונצרנים וחברות בינלאומיות (איטליה ,ספרד ,דנמרק וספרד).

 "חלומות מתגשמים" הינו פרויקט חברתי הפועל בזירות שונות, ומחזיק בשיתופי פעולה רבים עם ארגונים חברתיים בישראל. "חלומות מתגשמים" החלה את דרכה  כמיזם אשר הוקם למען ילדים ונוער בסיכון, והמיזם התפתח לפעילויות ולתחומים נוספים, בעיקר בתחום תעסוקה לאוכלוסיות מוחלשות וקבוצות חברתיות בעלות צרכים ואפיון תעסוקתי ייחודי. לדוגמה: תעסוקה במגזר החרדי, איתור תעסוקתי משקם  לאסירים משוחררים, מיזם מרגש וציוני לאתר ולהכשיר עולים חדשים הזקוקים להכוונה, לטובת כניסה למעגל העבודה בישראל, זאת למרות קושי של שפה. המטרה היא לאתר עבורם הזדמנויות תעסוקה שיאפשרו להשתלב ולהיקלט בחברה. מיזם מרגש נוסף הוא, סיוע לחיילים משוחררים להשתלב ל"עבודה מועדפת" שתוביל להכשרה מקצועית לעתיד ועוד.

 דרכו המקצועית

אילן קצ'נס מציין, כי "הרצון והיכולת להוביל שינויים וליצור הבדל בחיי בני אדם, בנקודות של חולשה או הזקקות לסיוע, מרגשות אותו והם שהובילו אותו לפעול בתחום המיזמים החברתיים". גורמים אלו מעוררים בו שמחה, אושר והשראה להמשיך ולפעול למען מיזמים חברתיים. קצ'נס אומר: "התודה והחיוך משמחים אותי, ההצלחות של מקבלי הסיוע מעוררים בי השראה". קצ'נס מספר, כי בשונה מהעולם העסקי, שבו ישנן הצלחות וכישלונות, במיזמים החברתיים יש רק הצלחות. בתחום זה, אין שיקולים קרים של עלות מול תועלת, אלא רווחת הגורם האנושי, הנהנה מסיפוק, הנאה והגשמה עצמית. על כך קצ'נס אומר: "אני מקבל יותר משאני נותן".

 עם הקמת "חלומות מתגשמים" לפני כ-12 שנים, אילן קצ'נס חש שהוא סוגר מעגל עם ילדותו, כיוון שכילד, הוא חי במסגרות שונות מחוץ לבית הוריו. הפעילות הענפה במיזם, תורמת לו ועוזרת לו להגשים את חלומו – לעזור לאחרים ולשפר את מצבם: "ילדותי המאתגרת עיצבה אותי להיות מה שאני היום. יכולתי בקלות להגיע למקומות נוראיים ושליליים".

 פעילות למען החברה שאילן קצ'נס יזם:

–        שיתוף פעולה עם עמותות הפועלות למען ילדים ונוער בסיכון: "המפעל להכשרת ילדי ישראל" ו-"אור שלום"

–        שילוב והכנסת חרדים למעגל העבודה

–        40 פלוס – פרויקט למציאת פתרונות תעסוקה לבני 40 ומעלה

–        עזרה באיתור משרות "עבודה מועדפת" לחיילים משוחררים

–        שיתוף פעולה נרחב עם הסוכנות היהודית לטובת מציאת פתרונות תעסוקתיים לעולים חדשים

–         שיתוף פעולה מטעם התאחדות התעשיינים בפרוייקט "תעשיידע" – מנכ"לים מאמצים מנהלי בתי ספר לחניכה ניהולית, בערים יבנה ורחובות.

–        שיתוף פעולה עם הרשות לשיקום האסיר, למציאת משרות לאסירים משוחררים

 השכלה

–        אילן קצ'נס בוגר מנהל עסקים וכלכלה מוסמך מטעם אוניברסיטת תל אביב.

–        בוגר תוכנית "ניתוח דוחות כספיים והערכת שווי חברות" ותוכנית "דירקטורים ונושאי משרה בכירים בתאגידים" מטעם אוניברסיטת תל אביב.